"Gribu būt mobils" reģiona pusfinālisti tikās Ogrē

2020. gada 30.janvārī CSDD rīkotā konkursa "Gribu būt mobils" sacensību dalībnieku ceļi veda uz Ogres 1.vidusskolu, kur tikās šīs puses neklātienes posma labākās komandas, lai cīnītos par ceļazīmi finālam Rīgas Motormuzejā.
Labāko komandu desmitnieku veidoja komandas „Knabis club” no Jaunogres vidusskolas, "Latvietes" un „Uldoniņi” no Ogres sākumskolas, „Smurfi” un „Kurmji” no Lielvārdes pamatskolas, „Spīdolēni” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, „Prātotāji” no Iecavas vidusskolas, „DINAMĪTS” no Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas, „Superboys” no Tīnūžu sākumskolas un „Brašie sestie” no Madlienas vidusskola.
Skolēni atzina, ka pusfināls uzliek īpašu pienākumu aizstāvēt savas skolas godu - veiksmīgi startēt sacensībās un demonstrēt stabilas zināšanas un pārliecinošas prasmes ceļu satiksmes drošības jomā. Pusfināla posma teorētisko jautājumu tests savienojumā ar praktiskajiem uzdevumiem bija aizraujošs izaicinājums un savas varēšanas apliecinājums. Pastāvīga satiksmes drošības jautājumu aktualizēšana skolā un sabiedrībā, saistot to ar bērnu un jauniešu gājēju, velosipēdu vai mopēdu vadītāju drošību uz ceļa, ir nozīmīgs ieguldījums šo skolēnu sociāli atbildīgas personas audzināšanā. Konkursa laikā, redzot bērnu mājas darbu prezentācijas, varēja manīt, ka viņiem rūp sakārtota un drošība infrastruktūra savā pilsētā vai novadā un izglītoti tās lietotāji. Tā, piemēram, Madlienas vidusskolas komanda izpētīja savas skolas skolēnu uzvedību uz ceļa un noskaidroja bīstamos posms viņu ceļā no mājām uz skolu. Kam sekoja ļoti atbildīga rīcība – viņi uzrunāja Policiju un novada pašvaldību, lai lokveida krustojumā lūgtu izveidot drošu gājēju pāreju, kas neradītu bīstamus mirkļus jaunāko klašu skolēniem.
Īpaši jāatzīmē arī visu konsultējošo pedagogu ieguldījums, rosinot skolēnus dalībai konkursā un sniedzot atbalstu sagatavojoties gan neklātienes posma testiem, gan arī pusfinālu cīņām. Gadu gaitā CSDD ir izveidojusies cieša un konstruktīva sadarbība ar aktīvākajiem skolotājiem, kas veic nozīmīgu izglītošanas darbu ceļu satiksmes drošības jomā. Liels padies arī Ogres 1. vidusskolai par jauko konkursa "Gribu būt mobils" uzņemšanu.
Par reģiona pusfināla uzvarētāju kļuva komanda Knabis club no Jaunogres vidusskolas ar 64,25 punktiem, tai sekoja komanda Uldoniņi no Ogres sākumskolas ar 62,00 punktiem un komanda Smurfi no Lielvārdes pamatskolas ar 61,00 punktu. Visi rezultāti atrodami šeit:
Visi sacensību dalībnieki devās mājup ar gandarījumu par godam paveikto darbu, gūto pieredzi un, protams, ar nopelnītajām stilīgajām balvām.
Nākamās pusfināla sacensības notiks 2020.gada 4.februārī Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā, Skolas 10, Kandavā.

   

   

Skatīts: 313