"Gribu būt mobils" pusfināli finiša taisnē

6.-8.klašu skolēnu CSDD konkursa par ceļu satiksmes drošību "Gribu būt mobils" ietvaros aizvadīti jau pieci pusfināli. Sacensību līdzšinējos pusfinālos reģionu izcilākās komandas demonstrēja labas zināšanas un izpratni par sarežģītajiem procesiem ceļu satiksmē. Gan pedagogu, gan skolēnu vidū valdīja vienprātība, ka šāda formāta sacensības ir ievērojams stimuls izzināt satiksmes drošības jautājumus, saprotot ar to gan personīgo, gan arī līdzcilvēku drošību.

2020.gada 4.februārī bija pienākusi kārta Kandavas pusfinālam. Tajā piedalījās komandas "Harta" no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, "Lēnie riteņi" no Talsu Valsts ģimnāzijas, "4bikes" no Talsu Valsts ģimnāzijas, "Zobrats" no Tukuma 2. vidusskolas, "Drošs paliek drošs" no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, "Sahāras Pingvīni" no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, "Lāčplēši" no Džūkstes pamatskolas un 6.klases "ZIBSNIS" no Pūņu pamatskolas.

Sīvas konkurences gaisotnē skolēni demonstrēja ievērojamas spējas koncentrēties atraktīvajiem testiem pie planšetdatoriem, jo individuāli atbildot uz jautājumiem par dažādām ceļu satiksmes drošības jomām, katrs komandas dalībnieks deva savu pienesumu komandas kopējam rezultātam. Bija jāspēj strādāt arī komandā un risināt loģiskas ceļu satiksmes shēmas, kuras veido atšķirīgu krustojumu pilsētu attēlus, - ar ceļa zīmju, luksoforu un satiksmes regulētāju palīdzību jāizveido viennozīmīgi saprotami nosacījumi krustojumu šķērsošanai.

Mājās sagatavotās prezentācijas ļāva jauniešiem izpausties radoši, izgaismojot noteiktas viņiem aktuālas satiksmes drošības tēmas, pasvītrojot sociāli atbildīgas rīcības nepieciešamību, esot uz ceļa gan gājēju, gan velosipēdu un mopēdu vadītāju lomā.

1. vietu Kandavas reģiona pusfināla sacensībās izcīnīja komanda "Lēnie riteņi" no Talsu Valsts ģimnāzijas ar 60.75 punktiem un arī otrajā vietā komanda no Talsu Valsts ģimnāzijas „4bikes” ar 57.25 punktiem, trešajā vietā komanda "Harta" no Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas ar 56.25 punktiem. Visi rezultāti atrodami šeit.

Apsveicam visas komandas, jo dalība pusfinālā ir godam nopelnīta! Paldies Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolai par jauko uzņemšanu. Pēdējais pusfināls notiks 2020.gada 6.februārī Limbažos.

 

  

  

 

Skatīts: 264