Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

 

CSDD aicina Latvijas skolotājus un skolēnus pieteikties dalībai mācību projektā “Gribu būt mobils”!

Šī gada 14. septembrī tiek dots starta signāls VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) mācību projekta 6.-8. klašu skolēniem “Gribu būt mobils” jaunajai sezonai! Projekta mērķis kopš tā pirmsākumiem ir bijis mudināt skolēnus apgūt zināšanas, kas nepieciešamas drošai dalībai ceļu satiksmē, un sniegt atbalstu skolotājiem, nodrošinot interaktīvu, modernās mācību metodēs balstītu un brīvi pieejamu mācību materiālu.

CSDD Komunikāciju departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica: “CSDD organizē šo projektu – zināšanu konkursu – jau vairāk nekā desmit gadus. Šajā laikā tūkstošiem Latvijas skolēnu ir piedalījušies projektā, apguvuši dalībai ceļu satiksmē nepieciešamās zināšanas un prasmes un kļuvuši par apzinīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem gan kā gājēji, gan arī kā dažādu transportlīdzekļu vadītāji.” Saglabājot savas pamatnostādnes un mērķi – sagatavot skolēnus drošai un pārliecinātai rīcībai uz ceļa un veidot konstruktīvu sadarbību ar citiem satiksmes dalībniekiem – projekts ir gājis laikam līdzi un, ņemot vērā jauniešu pieaugošo interesi darboties virtuālā vidē, radis arvien jaunus interaktīvus un izzinošus risinājumus.

Mācību projekta “Gribu būt mobils” saturs veidots, akcentējot bērniem un jauniešiem kā vismazāk aizsargātajai ceļu satiksmes dalībnieku grupai aktuālās tēmas. Līdztekus allaž aktuālajām tēmām par jauno velosipēdistu dalību ceļu satiksmē, akcentēta arī elektroskrejriteņa un mopēda vadītāju sagatavošana dalībai ceļu satiksmē.

Projekta ietvaros sagatavotas trīs nozīmīgas un saturiski ļoti plašas ceļu satiksmes drošības un noteikumu tēmas. Visa mācību gada laikā portālā www.gribubutmobils.lv tās būs brīvi pieejamas ikvienam Latvijas skolēnam un skolotājam, palīdzot apgūt ceļu satiksmes noteikumus un ar satiksmes drošību saistītos tematus. Turpretī mācību konkursam pieteiktās komandas pārbaudīs iegūtās zināšanas, izpildot tēmu noslēguma testus. Komandas, kuras būs uzrādījušas labākos rezultātus savā reģionā, piedalīsies pusfināla un fināla klātienes sacensībās.

Skolēnus sagaida gan interesants un radošs izziņas process, gan arī balvas! Mācību projekta “Gribu būt mobils” fināla uzvarētāji saņems dāvanu karti ceļojumam 2000 EUR vērtībā.

Projekts finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

No šodienas visi esam uz starta!

Skatīts: 867