Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Mācību projekta “Gribu būt mobils” 5.tēma “Elektriskie skrejriteņi satiksmē un drošības prasības to braucējiem”palīdzēja iepazīt tuvāk šo salīdzinoši jauno satiksmes līdzekli un tā vietu ceļu satiksmē. Lai droši iekļautos ceļu satiksmē, elektroskrejriteņu vadītājiem ne vien jāievēro jaunais regulējums Ceļu satiksmes noteikumos, bet arī labi jāzina, ko, braucot ar elektriskajiem skrejriteņiem, nedrīkst darīt un kāpēc. Apgūstot šo tēmu, uzzinājām, kāda ir skrejriteņa vadāmība, stabilitāte un ātrums, kā arī kā minētie faktori ietekmē drošu pārvietošanos ar šo transportlīdzekli.
Daudzi no jums jau ir prasmīgi velosipēda vadītāji, kuri labi pārzina velosipēdistiem nepieciešamo teoriju un veiksmīgi pielieto to praksē. 5.tēma izgaismoja gan to, kādas atšķirības ir, vadot velosipēdu un elektrisko skrejriteni, gan ļāva saskatīt līdzības. Kaut gan no malas braukšana ar skrejriteni izskatās viegla un vienkārša, svarīgi ir atcerēties, ka apstāties vai manevrēt ar elektrisko skrejriteni ir ievērojami grūtāk nekā ar velosipēdu. Svarīgi bija arī uzzināt, no kāda vecuma drīkst piedalīties ceļu satiksmē ar elektrisko skrejriteni un kādi dokumenti vadītājam nepieciešami. Līdz šim mazāk zināmi fakti, radoši uzdevumi un testi raisīja interesi un modināja sacensību garu.


Bet nu jau ar nepacietību tiek gaidīti šī projekta posma rezultāti. Sveicam 5.tēmas testu uzvarētājus :

6.klašu grupā uzvarētājs no Strautinu pamatskolas, pedagogs Tija Āboltiņa

7.klašu grupā uzvarētājs no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, pedagogs Sibilla Gedvilla

8.klašu grupā uzvarētājs no Jaunogres vidusskolas, pedagogs Jeļena Bobrova

 

Starp 90 labākajiem (30 no katras klašu grupas), kas saņems balvas par veiksmīgu startu mācību projektā “Gribu būt mobils”, viskuplāk pārstāvētas šādas skolas: 25 skolēni no Skrundas vidusskolas, pedagogs Agris Druvaskalns un 21 skolēni no V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, pedagogi Līga Zeidaka, Laila Zudāne, Una Birzniece un Inga Šabāne

 

Skatīts: 748