Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

2023. gada 28. martā Rīgas Motormuzejā norisinājās VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) rīkotā mācību projekta par satiksmes drošību 6.-8.klašu skolēniem “Gribu būt mobils” fināls. Tajā tikās un savas skolas godu aizstāvēja 7 labākās Latvijas skolēnu komandas. Šī mācību gada “Gribu būt mobils” čempiona titulu pārliecinoši izcīnīja komanda “Strauti 1” no Strautiņu pamatskolas.

Kopš “Gribu būt mobils” sākuma pagājušā gada 14. septembrī 1585 skolēni 317 komandās neklātienes kārtā cītīgi apguva ceļu satiksmes noteikumus un dažādas satiksmes drošības tēmas, un noslēguma pārbaudījumos iegūtie punkti noteica tās katra reģiona 10 labākās komandas, kuras tikās pusfinālos. Tie norisinājās februārī – mēneša laikā viesojāmies 7 Latvijas pilsētās, lai pusfinālos pārbaudītu skolēnu iegūtās zināšanas daudzveidīgos uzdevumos. Katrā pusfinālā tika noskaidrota viena zinošākā un satiksmē drošākā komanda, nopelnot ceļazīmi uz “Gribu būt mobils” finālu Rīgā.

Atklājot “Gribu būt mobils” finālu, dalībniekus sveica CSDD valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks: ““Gribu būt mobils” ir viens no senākajiem CSDD īstenotajiem izglītības projektiem. Kopš pirmā “Gribu būt mobils” pirms 14 gadiem ceļu satiksmē apbruņoti ar zināšanām un izpratni ir devušies tūkstošiem atbildīgu jauno satiksmes dalībnieku, un katru no viņiem mēs ar prieku satiekam ielās, jo zinām – viņi ir pārliecināti, droši un atbildīgi! Tādēļ mūsu redzējumā – uzvarētāji būs visi!”

Finālā Rīgas Motormuzejā par “Gribu būt mobils” čempiona titulu cīnījās komanda “4 riepas+1 rezervē” no Rīgas Franču liceja, “Spridzekļi” no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, “Tornado” no Rēzeknes 2. vidusskolas, Ventspils 1. pamatskolas komanda “Čaiņiki”, “Tiesībnieki” no Talsu Valsts ģimnāzijas, Pļaviņu vidusskolas “Drošās ceļinieces” un komanda “Strauti 1” no Strautiņu pamatskolas. Dažādos uzdevumos pārbaudījām skolēnu gan individuālās zināšanas, gan sadarbības prasmes. Pārbaudījumos jaunie satiksmes dalībnieki pārliecinoši pierādīja – viņi ne tikai lieliski pārzina ceļu satiksmes noteikumus, bet spēj novērtēt un risināt pat vissarežģītākās situācijas ceļu satiksmē.

Gribu būt mobils” čempiona titulu izcīnīja Strautiņu pamatskolas komanda “Strauti 1” (konsultējošais pedagogs – Santa Masinga). Godpilnā otrā vieta komandai “Tiesībnieki” no Talsu Valsts ģimnāzijas (konsultējošais pedagogs – Sandra Zvirgzdiņa), bet trešajā vietā Pļaviņu vidusskolas “Drošās ceļinieces” (konsultējošais pedagogs – Iveta Krastiņa).

Priecājamies ne tikai par uzvarētājiem, bet par visiem dalībniekiem un viņu skolotājiem. Īpašs prieks par skolām, kuru skolēni un skolotāji mācību projektā iesaistījās pirmo reizi un, guvuši ne vien patiesi noderīgas zināšanas, bet arī lielisku pieredzi, apliecināja, ka “Gribu būt mobils” piedalīsies arī turpmāk. Tāds ir šī mācību projekta mērķis – rosināt skolēnos un skolotājos vēlmi apgūt un mācīt tik svarīgos satiksmes drošības jautājumus, turklāt darīt to interesantā, saistošā un motivējošā veidā un vidē. Savā un CSDD vārdā saku lielu paldies visiem projekta dalībniekiem! Skolēniem – par lielisko darbu! Skolotājiem – par atbalstu, iesaistīšanos un rūpēm,” projekta noslēgumā gandarījumu pauž CSDD Komunikācijas departamenta Izglītības projektu vadītāja Guna Zvīgule.

Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!

Projekts finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

 

Skatīts: 748