...

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Par projektu

Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku forums ir senākais VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" īstenotais izglītības projekts skolēniem – sacensības jaunajiem velosipēdistiem tiek organizētas jau kopš 1993. gada!

Sacensībās aicināti piedalīties Latvijas skolēni vecumā no 9 līdz 12 gadiem. Sasniedzot vecumu, kad atļauts patstāvīgi doties ceļu satiksmē ar velosipēdu, ir jābūt apgūtām nepieciešamajām zināšanām un iemaņām, jāprot atpazīt potenciāli bīstamas situācijas un jāspēj rīkoties tā, lai neapdraudētu nedz savu, ne citu drošību. Jauno satiksmes dalībnieku forums to nodrošina, mudinot jaunos satiksmes dalībniekus apgūt un pārbaudīt gan teorētiskās un tehniskās zināšanas (aptverot arī tādas tēmas kā pirmās palīdzības sniegšana un velosipēda tehniskais aprīkojums), gan praktiskās braukšanas iemaņas.

Jauno satiksmes dalībnieku forumā jaunie velosipēdisti ne tikai apgūst un pārbauda drošai dalībai ceļu satiksmē nepieciešamās zināšanas un prasmes, bet arī sacenšas par vietu Latvijas Jauno velosipēdistu izlasē un iespēju savu valsti pārstāvēt Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest). Latvijas komandas Eiropā startējušas ar ievērojamiem panākumiem – Latvijas izlase vairākkārt kāpusi uz goda pjedestāla, saņemot gan zelta (Čehija, 2016; Albānija, 2017), gan sudraba (Ungārija, 2018; Horvātija, 2022; Melnkalne, 2023), gan arī bronzas (Austrija, 2015) medaļas.

 

Jauno satiksmes dalībnieku foruma norise:

1. kārta – 27 reģionālās sacensības visā Latvijā no 29. aprīļa līdz 17. maijam

2. kārta – Jauno satiksmes dalībnieku foruma fināls Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā 31. maijā

3. kārta – Latvijas jauno velosipēdistu izlases veidošana un sagatavošana dalībai FIA ETEC

4. kārta – Latvijas jauno velosipēdistu izlases dalība FIA ETEC, kas šogad norisināsies Parīzē, Francijā 19.-22. septembrī.

Aicinām iepazīties ar Jauno satiksmes dalībnieku foruma sacensību un vērtēšanas nolikumu, kur aprakstīta sacensību norise, dalībnieku kvalifikācijas nosacījumi, kā arī praktiskie un teorētiskie pārbaudījumi.

 

Reģistrācija Jauno satiksmes dalībnieku forumam

Skolēnus dalībai Jauno satiksmes dalībnieku forumā reģistrē skolotājs vai treneris aizpildot reģistrācijas anketu TEAicinām iepazīties ar Jauno satiksmes dalībnieku foruma Privātuma politiku, reģistrējot skolēnus dalībai Forumā. 

Reģistrācija Foruma 1. kārtas sacensībām noslēgsies ne vēlāk kā divas dienas pirms sacensību sākuma, atbilstoši Foruma 1. kārtas sacensību norises grafikam. Aicinām pievērst uzmanību tam, ka ir iespējamas izmaiņas 1. kārtas sacensību grafikā. Sekojiet tām līdz!

Lai piedalītos Jauno satiksmes dalībnieku forumā, katram pieteiktajam dalībniekam ir obligāti nepieciešama vecāku/likumisko aizbildņu atļauja dalībai Forumā, kas jāiesniedz Foruma organizatoriem sacensību dienā, reģistrācijas laikā. 

 

 

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" (LTAB) kontā.