Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Klāt ir jauni interesanti testi un uzdevumi par ceļu satiksmes drošību, jo mācoties skolas programmas priekšmetus var arī paralēli apgūst vajadzīgās zināšanas, iemaņas un prasmes, kas lieti noderēs drošībai uz ceļa.
Tiem bērniem un jauniešiem, kuriem velosipēds vai mopēds ir īstais braucamais, lieti der noskaidrot kā jāveic vieni no bīstamākajiem braucēju manevriem - kreisais pagrieziens vai apgriešanās braukšanai pretējā virzienā.
Ieskatieties trešās nedēļas jautājumos, jo varbūt tieši tajos ir apslēptas atbildes!


Tie, kuri pagājušajā nedēļā risināja uzdevumus, tagad var salīdzināt savus rezultātus ar publicētajām atbildēm. Kā veicās, kā savas zināšanas novērtēji?


Mazajiem gājējiem pats sarežģītākais uzdevums uz ielas ir šķērsot brauktuvi. Pamēģiniet uzdevumos atrast atbildes, tad uz ceļa vieglāk būs izvēlēties visdrošāko vietu, kur atļauts doties pāri brauktuvei. Šonedēļ Tev būs arī praktisks uzdevums.
Tagad viens praktisks uzdevums, lai noskaidrotu, kuras mašīnas priekšā vari vai nevari paspēt pāriet ielu. Pieej pie loga un pavēro satiksmi. Tālumā ieraugi mašīnu un nolem, ka tieši tās priekšā varētu paspēt pāriet ielu. Saskaiti sekundes, lai zinātu, cik ātri ieraudzītā mašīna būs atbraukusi līdz tavam logam. Atceries, katra sekunde ir viens tavs solis. Cik soļus, ielas šķērsošanai, tu būtu paspējis noiet? Vai ielai būtu paspējis pāri tikt? Varbūt mašīna bija jau tuvu un ielu šķērsot nevajadzētu? Pamēģini vēlreiz šo uzdevumu! Ļoti svarīgi ir zināt, cik tālu jābūt automobilim, lai tā priekšā Tu paspētu tikt ielas otrā pusē droši. Bet vai tu zini, cik soļi vajadzīgi, lai šķērsotu ielu? Tas būs tavs nākamais uzdevums, kad dosies pastaigā uz ielas. Lai izdodas vienmēr pareizi novērtēt satiksmi un savas spēkus!
Varbūt pamanīji kādu, kurš rīkojas nepareizi? Tagad tu zini, ka zināšanas būs pamats pareizai rīcībai un drošai satiksmei!

Arī 3.nedēļā varēsiet pārliecināties par savu zināšanu stabilitāti un labāk izprast, ar kuriem jautājumiem vajadzētu vēl pastrādāt padziļināti.


Lai veicas!

Skatīts: 1166