Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv


Ceram, ka jums ir bijušas drošas un skaistas svētku dienas un esat pavadījuši daudz laika svaigā gaisā. Daudzi no jums, gan paši, gan kopā ar vecākiem bija devušies izbraukumā ar velosipēdiem. Laiks atgriezties pie mācībām un atkārtot dažas svarīgas tēmas ceļu satiksmes drošības jomā.
Arī šonedēļ esam sagatavojuši uzdevumus sākumskolas un pamatskolas skolēniem, ka arī atbildes iepriekšējās nedēļas uzdevumiem. Tie atrodami šeit. Pašreiz mazāk lietojam sabiedrisko transportu, bet esam pasažieri privātajā transportā. Vai vienmēr, izkāpjot no automašīnas padomājam, vai atvērot durvis, neizraisīsim sadursmi ar velosipēda vadītāju? Vai vienmēr atceramies, kurā pusē izkāpt ir droši? Beidzoties vīrusa krīzes izraisītajiem ierobežojumiem, mums jābūt gataviem atkal kļūt par pasažieriem sabiedriskajā transportā. Arī šeit jāievēro daudzas svarīgas lietas, kas garantē gan mūsu, gan arī līdzcilvēku drošību. Esam to jau mācījušies, bet vai tiešām visu atceramies? Atkārtosim kopā būtiskākos noteikumus, veicot uzdevumus un testus par tēmu “Kad esi pasažieris vai atrodies sabiedriskā transporta pieturā’'.
Pamatskolas skolēniem esam sagatavojuši uzdevumu kompleksu par krustojuma šķērsošanas kārtību. Šī tēma aktuāla gan velosipēda, gan mopēda vadītājiem. Lēmums, kas jāpieņem sekundes desmitdaļās, var glābt dzīvību! Sākums ir teorētiski jāapgūst zināšanas kā orientēties sarežģītajās satiksmes situācijās krustojumos, vēlāk tad mācēsim pareizi un atbildīgi reaģēt praksē uz ielas vai ceļa.

Esiet uzmanīgi uz ceļa!

Skatīts: 734