Noslēdzies mācību projekts "Gribu būt mobils" un noskaidroti čempioni

Noslēdzies mācību projekts "Gribu būt mobils" un noskaidroti čempioni

 

2024. gada 28. martā Rīgas Motormuzejā norisinājās jau piecpadsmitais VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) rīkotā izglītības projekta par satiksmes drošību 6.-8. klašu skolēniem "Gribu būt mobils" fināls. Pasākumā pulcējās septiņas labākās Latvijas skolēnu komandas, un šogad "Gribu būt mobils" čempiona titulu izcīnīja komanda "Skrunda-2" no Skrundas vidusskolas, kuru projekta laikā atbalstīja skolotājs Agris Druvaskalns.

 

Mācību projekta "Gribu būt mobils" mērķis ir veicināt skolēnos izpratni par apdraudējumiem un riskiem ceļu satiksmē, mudināt izprast savus pienākumus un atbildību, lai dalība ceļu satiksmē būtu droša visiem. Kopš projekta sākuma pagājušā gada 9. oktobrī 1775 skolēni 355 komandās neklātienes kārtā aktīvi apguva ceļu satiksmes noteikumus un dažādas satiksmes drošības tēmas. Neklātienes kārtas pārbaudījumos iegūtie punkti noteica katra reģiona labākās 10 komandas, kas tikās pusfinālos. Katra reģiona labākā komanda izcīnīja vietu finālā Rīgā.

 

"Gribu būt mobils" finālā Rīgas Motormuzejā par čempiona titulu cīnījās komandas "frv1" no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas (pedagogs Inga Zeltiņa), "Piparkūkas" no Ilūkstes Raiņa vidusskolas (pedagogs Viktors Jasiņavičs), "Viļķenes spridzekļi" no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas (pedagogs Ilva Zvirgzdiņa), "Skrunda-2" no Skrundas vidusskolas (pedagogs Agris Druvaskalns), "Alūksnes vidusskola-1" no Alūksnes vidusskolas (pedagogs Tija Āboliņa), "Tiesībnieki" no Talsu Valsts ģimnāzijas (pedagogs Sandra Zvirgzdiņa) un "AVS-7" no Aknīstes vidusskolas (pedagogs Ināra Lunģe). Daudzveidīgos uzdevumos tika pārbaudītas ne vien skolēnu zināšanas, bet arī sadarbības prasmes. Skolēni pārliecinoši pierādīja, ka ir zinoši un atbildīgi jaunie ceļu satiksmes dalībnieki, kuri ne tikai lieliski pārzina ceļu satiksmes noteikumus, bet spēj novērtēt un risināt pat vissarežģītākās situācijas ceļu satiksmē.

 

2023./2024. gada mācību projekta "Gribu būt mobils" čempionu titulu izcīnīja komanda "Skrunda-2" no Skrundas vidusskolas, kurus atbalstīja Agris Druvaskalns, iegūstot galveno balvu – dāvanu karti ceļojumam 2500 EUR vērtībā. Otrajā vietā ierindojās komanda "frv1" no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, konsultējošais pedagogs Inga Zeltiņa, trešajā vietā - komanda "Viļķenes spridzekļi" no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, konsultējošais pedagogs Ilva Zvirgzdiņa. Arī otrās un trešās vietas ieguvējiem būs iespēja doties ceļojumā pēc izvēles.

 

""Gribu būt mobils" ir viens no lielākajiem un senākajiem CSDD projektiem. Šogad to īstenojām jau 15. reizi. Šajos gados vairāk nekā 20 000 jauniešu ir ieguvuši un nostiprinājuši zināšanas, kas viņiem būs nepieciešamas drošai dalībai ceļu satiksmē ik dienu. Ir patiess prieks sastapt zinātkārus, zinošus un atbildīgus skolēnus," noslēdzoties projektam, gandarījumu pauž CSDD Komunikācijas departamenta Izglītības daļas vadītāja Guna Zvīgule.

 

Paldies pedagogiem, kuri atbalstīja, uzmundrināja un konsultēja mācību projekta dalībniekus! Paldies visiem skolēniem, kuri piedalījās un apguva zināšanas ceļu satiksmes jomā, kas noderēs arī turpmākajā dzīvē, gan esot gājējiem, gan arī dažādu transportlīdzekļu vadītājiem!

 

Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!

 

Projekts finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

Skatīts: 204