LATVIJAS JAUNO SATIKSMES DALĪBNIEKU IZLASE KĀPJ UZ FIA ETEC GODA PJEDESTĀLA MELNKALNĒ

IEVĒROJOT TRADĪCIJAS – LATVIJAS JAUNO SATIKSMES DALĪBNIEKU IZLASE KĀPJ UZ FIA ETEC GODA PJEDESTĀLA

Šī gada 22.-25. septembrī Barā, Melnkalnē norisinājās jau 36. Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības. 20 komandu konkurencē Latvijas jauno satiksmes dalībnieku izlase izcīnīja vicečempionu titulu. Par Eiropas čempioniem kļuva Serbijas jaunie velosipēdisti, savukārt trešā vieta – Čehijas komandai.

Latviju 36. Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās pārstāvēja Raivo Poikāns (Ludzas pilsētas vidusskola), Gustavs Kante (Baložu vidusskola), Karīna Jablokova (Dobeles sākumskola) un Zane Salmiņa (Gulbenes novada vidusskola). Latvijas izlasi uz Eiropas sacensībām pavadīja arī treneri Guna Zvīgule un Pēteris Dūnis. Skolēnus garajā ceļā un sacensībās atbalstīja Ineta Misāne – Ludzas pilsētas vidusskolas, kas jūnijā ieguva Jauno satiksmes dalībnieku foruma “Aktīvākās un zinošākās skolas” titulu, skolotāja un Raivo Poikāna trenere.

“Esam patiesi lepni un gandarīti par jauniešu cīņassparu un neatlaidību! Šajās sacensībās izlases dalībnieki parādīja gan lielisku individuālo sniegumu, gan arī saliedētas komandas spēku. Savā un CSDD vārdā saku lielu paldies gan jauniešu skolotājiem, gan arī izlases treneriem – Pēterim Dūnim un Evai Jākobsonei – par ieguldīto darbu, atbalstu un līdzi jušanu. Zinām, ka no Baras atgriezās zināšanām un pieredzes bagāti jaunie satiksmes dalībnieki,” pauž Guna Zvīgule, CSDD Komunikācijas departamenta Izglītības projektu vadītāja.

Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības tiek organizētas kopš 1986. gada un to mērķis ir attīstīt un veicināt bērnu un jauniešu izglītošanu satiksmes drošības jomā. Kopskaitā astoņos posmos sacensībās tiek pārbaudītas skolēnu zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas drošai dalībai ceļu satiksmē.

“Jauno satiksmes dalībnieku forumu 2023” un Latvijas izlases dalību Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

 

Skatīts: 504