Jau 15. reizi CSDD aicina Latvijas skolotājus un skolēnus iesaistīties mācību projektā "GRIBU BŪT MOBILS"

Jau 15. reizi CSDD aicina Latvijas skolotājus un skolēnus iesaistīties mācību projektā "GRIBU BŪT MOBILS"

Jaunā mācību gada sākumā, 20. septembrī, jau 15. reizi tiek dots starts VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) īstenotajam mācību projektam 6.-8. klašu skolēniem "GRIBU BŪT MOBILS"! Nu jau daudzās Latvijas skolās par tradīciju kļuvušais mācību projekts sniedz iespēju sacensību gaisotnē apgūt un nostiprināt skolēnu zināšanas par saviem pienākumiem un tiesībām ceļu satiksmē gan kā gājējiem un pasažieriem, gan arī dažādu transportlīdzekļu vadītājiem. Tā arī projekta gaitā skolēnos veidojas izpratne par to, cik nozīmīga ir atbildīga rīcība un tolerance sadarbībā ar citiem satiksmes dalībniekiem.

Mācību projekta "GRIBU BŪT MOBILS" mērķis ir sagatavot skolēnus drošai un pārliecinātai dalībai ceļu satiksmē un veidot viņos pareizu izpratni par sadarbību ar citiem satiksmes dalībniekiem. Tā saturs ir veidots, akcentējot bērniem un jauniešiem kā vismazāk aizsargātajai ceļu satiksmes dalībnieku grupai būtiskās tēmas. Līdztekus allaž aktuālajām tēmām par gājēju un velosipēdistu drošību ceļu satiksmē, īpaša uzmanība pievērsta arī elektroskrejriteņu un mopēdu vadītāju pareizai un drošai rīcībai. Projekta ietvaros atbalsts tiek sniegts arī skolotājiem – ir sagatavots modernās mācību metodēs balstīts, interaktīvs un ērti izmantojams mācību materiāls, kā arī dažādi uzdevumi zināšanu pārbaudei. Turklāt visi projektā sagatavotie materiāli mājas lapā www.gribubutmobils.lv būs brīvi pieejami ikvienam Latvijas skolēnam un skolotājam.

Mācību projekts "GRIBU BŪT MOBILS", kā ik gadu, norisināsies trīs kārtās. Pirmajā – tiešsaistes – kārtā skolēnu komandas apgūs un aktualizēs zināšanas par dažādiem satiksmes drošības jautājumiem un, izpildot trīs pārbaudījuma testus, sacentīsies par labākās un zinošākās komandas titulu savā reģionā. Septiņi pusfināli tiks organizēti klātienē un tajos tiksies pirmās kārtas katra reģiona 10 veiksmīgākās komandas. Mācību projekta finālā Rīgā, 2024. gada pavasarī sagaidīsim septiņas zinošākās, saliedētākās komandas, lai noskaidrotu mācību projekta uzvarētājus un galvenās balvas – dāvanu kartes ceļojumam 2500 EUR vērtībā – ieguvējus.

"Esam gandarīti turpināt iedibinātās tradīcijas un jubilejas sezonā ceram uz lielu skolēnu un skolotāju atsaucību dalībai šajā dzīvei svarīgajā projektā. Ceļu satiksme ir, iespējams, sarežģītākā sistēma, ar kuru sastopamies un kurā iekļaujamies ik dienu jau no agras bērnības līdz pat sirmam vecumam. Lai tajā justos un būtu droši ir jāzina ne vien dažādi likumi un noteikumi, bet arī jāizprot savas rīcības ietekme uz apkārtējiem. Vecumā, kad skolēni savas patstāvīgās gaitas ceļu satiksmē var sākt arvien jaunās satiksmes dalībnieku lomās, ir būtiski sniegt iespēju ne vien aktualizēt jau zināmo, bet arī iegūt jaunu informāciju un zināšanas, atkal un atkal atgādinot – to, cik droša ir satiksme, nosakām mēs paši," norāda CSDD Komunikācijas departamenta izglītības projektu vadītāja Guna Zvīgule.

 

Reģistrācija mācību projektam sāksies 2023. gada 20. septembrī mājas lapā www.gribubutmobils.lv.

Iebraucam satiksmē droši!

 

Projekts finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

Skatīts: 581