Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Ceļu satiksmes likums kopš 2014. gada paredz, ka braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts personai, kura sasniegusi 10 gadu vecumu un kurai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Lai palīdzētu pedagogiem sagatavot jaunos velobraucējus atbildīgai, uz zināšanām balstītai un drošai rīcībai uz ceļiem un ielām, VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" kopš 2018. gada īsteno projektu "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā". Šī projekta mērķis ir nodrošināt iespēju visiem Latvijas skolēniem kvalitatīvi un jēgpilni apgūt ceļu satiksmes noteikumus velosipēdu vadītājiem.

 

Lai pieteiktos dalībai projektā un sniegtu iespēju skolēniem velosipēda vadītāja eksāmenu nokārtot skolā, aicinām sazināties ar VAS CSDD, zvanot pa tālruni +371 67025864 (darba dienās no 9.00 līdz 16.30) vai rakstot e-pastā uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Projekta "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā" ietvaros ir izveidoti viegli uztverami mācību līdzekļi gan skolēniem, gan skolotājiem, kas palīdzēs apgūt nepieciešamās zināšanas drošai dalībai ceļu satiksmē ne tikai ar velosipēdu!

 

 

Lūk, 6 soļi projekta "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā" veiksmīgai realizācijai jebkurā izglītības iestādē Latvijā:

 

1. Iepazīstieties ar projektu mājas lapā www.berniem.csdd.lv.

 

2. Piesakieties projektam, sazinoties ar CSDD un atsūtot e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. brīvas formas pieteikumu projektam. 

 

3. Atbildē uz pieteikumu, saņemsiet Līguma paraugu - to aizpildiet, norādot prasīto, un nosūtiet CSDD. Pēc Līguma datu pārbaudes un saskaņošanas, Līgums tiks parakstīts un nosūtīts izglītības iestādei parakstam. 

 

4. Pēc Līguma stāšanās spēkā, saņemsiet informāciju un vienkāršas pamācības darba sākšanai. Tā arī, vienojoties ar CSDD, tuvākajā CSDD klientu apkalpošanas centrā varēsiet saņemt nepieciešamos mācību līdzekļa skolotājiem eksemplārus. 

 

5. Kad skolēni apguvuši mācību vielu un ir gatavi velosipēda vadītāja eksāmenam, skolas autorizētā persona https://kval.csdd.lv/velo piesaka eksāmenu, norādot eksāmena kārtotājus un pievienojot pieteikumam skolēnu fotogrāfijas.

 

6. Skolēniem, kuri sekmīgi nokārtojuši eksāmenu, tiks sagatavotas un uz skolu nosūtītas velosipēda vadītāja apliecības.