Gājēji

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Drošību veicinoši līdzekļi gājējiem ir atstarotāji. Tev gan jāatceras, ka atstarotājs nav brīnumlīdzeklis, kas nedisciplinētus gājējus glābs no bīstamām situācijām. Paša pareiza rīcība uz ielas vai ceļa ir galvenā!

 

Satiksmes noteikumi gājējiem paredz, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem jālieto gaismas atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements, vai jātur rokā iedegts lukturītis.

 

Atceries! Tumsā tikai gaismu atstarojoši elementi tavā apģērbā un aksesuāros ļauj transportlīdzekļa vadītājam tevi laikus pamanīt.

 

 

Autovadītājs neizgaismotu gājēju uz ceļa pamana tikai 25 - 40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar 90 km/h lielu ātrumu, šo ceļa posmu viņš paveic 1 - 2 sekundēs. Tikai divas sekundes, lai pamanītu, noreaģētu, apbrauktu gājēju - diemžēl nereti tas ir pārāk īss laika sprīdis.

 


Savukārt atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs, braucot ar tuvajām gaismām, pamana 140 metru attālumam, braucot ar tālajām gaismām, atstarotāju var pamanīt pat no 400 metru attāluma.

 

Tātad gājēju un velosipēdistu pamanīšanas attālums, lietojot atstarotājus, palielinās 5 - 10 reizes. Vadītājam būs pietiekami liels laika sprīdis, lai viņš savlaicīgi pamanītu, samazinātu ātrumu un izvairītos no gājēja.

 

 

Vai esi jau izdomājis, kāds būs tavs atstarotājs? Varbūt vari smelties iedvesmai, lai izdomātu savu atstarotāju!

 

    No atstarojošas dzijas uzadi sev cepurīti, šallīti vai cimdiņus.

   Piekariņš - atspīdošs elements gājēju pamanāmībai.

  Aproces, kuras vienlīdz labi var aplikt ap roku vai kāju. Aproce aplikta ap kāju - pasargā velosipēdista bikses no ieķeršanās riteņa spieķos vai pedāļos.

 Atstarojošā veste padarīs tevi labi pamanāmu.

 

Skatīts: 15402