Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) aicina pieteikties "Jauno satiksmes dalībnieku forumam"! Tas ir viens no lielākajiem un senākajiem CSDD īstenotajiem izglītības projektiem, kura mērķis ir atbalstīt un iedrošināt skolēnus kļūt par zinošiem, prasmīgiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem.

"Jauno satiksmes dalībnieku forumā" aicināti piedalīties bērni vecumā no 9 līdz 12 gadiem, lai dažādos teorētiskos un praktiskos pārbaudījumos apgūtu zināšanas par satiksmes drošību un noteikumiem, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un velosipēda uzbūvi un pilnveidotu velosipēda vadīšanas meistarību.

"Jauno satiksmes dalībnieku foruma" 1. kārtas 27 reģionālās sacensības norisināsies visā Latvijā laikā no šā gada 29. aprīļa līdz 17. maijam. Noslēdzoties 1. kārtai, 196 labākos jaunos satiksmes dalībniekus un viņu atbalstītājus sagaidīsim Foruma finālā Rīgā, 31. maijā! Foruma trešās kārtas noslēgumā tiks izvēlēti 4 dalībnieki (2 meitenes un 2 zēni) ar visaugstāko iegūto vērtējumu un iekļauti Latvijas izlases sastāvā, lai savu valsti pārstāvētu Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest).

"Jauno satiksmes dalībnieku forums" norisināsies četrās kārtās:

1. kārta: 27 reģionālās sacensības visā Latvijā laikā no 29. aprīļa līdz 17. maijam;

2. kārta: Latvijas fināla sacensības Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā 31. maijā;

3. kārta: Latvijas Jauno velosipēdistu izlases veidošanas un sagatavošanas mācības un pārbaudījumi;

4. kārta: Latvijas jauno velosipēdistu izlases dalība Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās 19.-22. septembrī Parīzē, Francijā.

 

Latvijas komandas Eiropā startējušas ar ievērojamiem panākumiem – mūsu zinošie jaunie satiksmes dalībnieki vairākkārt kāpuši uz goda pjedestāla, saņemot gan zelta (Čehija, 2016; Albānija, 2017), gan sudraba (Ungārija, 2018; Horvātija, 2022; Melnkalne, 2023), gan arī bronzas (Austrija, 2015) medaļas. Arī šogad jebkuram Latvijas skolēnam ir iespēja kļūt par Latvijas Jauno velosipēdistu izlases dalībnieku un izcīnīt Eiropas godalgas.

Plašāka informācija par "Jauno satiksmes dalībnieku forumu" pieejama TE.

"Jauno satiksmes dalībnieku forumu" organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" (LTAB) kontā.

Skatīts: 625