Ieeja

Jaunumi 2017

Jau rīt Rīgā notiks Latvijas fināls jeb Ikgadējo CSDD Jauno velosipēdistu sacensību pēdējā kārta

Pēc uzvaras Latvijas reģionos vairākas jauno velosipēdistu komandas sacentīsies par augstāko goda pjedestālu noslēdzošajā kārtā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. No komandām, kas rītdien izcīnīs pirmo un otro vietu tiks veidota Latvijas izlase, kas brauks uz Eiropas mēroga sacensībām un aizstāvēs pagājušā gadā izcīnīto čempiona titulu.

 

Šajā gadā CSDD jauno velosipēdistu sacensību pirmajā kārtā noskaidroti uzvarētāji 32 atlases posmos dažādās Latvijas pilsētās un novados. Pirmās kārtas sacensībās piedalījās vairāk kā 2000 bērnu; visvairāk komandu pieteicās Priekuļos – 44.

 

Šogad sacensību formāts tika nedaudz mainīts un 1. kārta noritēja 32 sacensības, savukārt 2. kārtā norisinājās reģionālie pusfināli, kur 1. – 3. vietu ieguvušās komandas, kopā 24, dosies uz fināla sacensībām Rīgā. No labākajām finālistēm tiks veidota Latvijas jauno velosipēdistu izlase, kas septembrī dosies uz Albāniju.

Par “Jauno ceļu satiksmes dalībnieku forumu”

CSDD katru gadu ar īpašām sacensībām jaunajiem velosipēdistiem veicina drošību uz ceļiem. Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk uz ceļiem gan pilsētās, gan ārpus tām. „Jauno satiksmes dalībnieku forumu”, lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, CSDD rīko jau 24. gadu pēc kārtas.

Kas dalībniekiem jāzina un jāmāk

Sacensību dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana. Sacensībās var tikt piedāvāti papildus uzdevumi, ar kuriem dalībnieki uzzina tikai sacensību laikā.

 

Jauno velosipēdistu sacensību pirmās kārtas dalībnieki neslēpa prieku par to, ka šogad varēja iegūt arī velosipēda vadītāja apliecību, ko daudzi skolēni arī izmantoja. “Ar teorētiskajām zināšanām vien nepietiek! Jāmāk arī braukt,” stāsta sacensību dalībniece Anda.

 

Sacensību norise

Šogad ierasto trīs kārtu vietā sacensības norisināsies četrās kārtās. Pirmā kārta notika Latvijas reģionos no 11. aprīļa līdz 26. maijam. Sākot ar Zemgales pilsētu Dobeli, bet noslēgumā jaunie velosipēdisti sacentās Latgalē, Krāslavā. Otrā kārta jeb reģionālie pusfināli notika no 3. maija līdz 29. maijam. Tajās piedalījās komandas, kuras ieguva augstāko novērtējumu sava reģiona jeb pirmās kārtas sacensībās. Trešā kārta – Latvijas fināls, kas norisināsies rīt, 1. jūnijā. Tajā piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu (1. – 3.  vieta) sava reģiona jeb otrās kārtas sacensībās. Un visbeidzot ceturtā kārta Foruma trešās kārtas sacensību 1. un 2. vietas komandu dalībnieki ir kandidāti iekļaušanai Latvijas izlasē, kas piedalīsies Foruma Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Albānijā 2017. gada septembrī, kur aizstāvēs pagājušajā gadā izcīnīto Eiropas čempiona titulu!

Organizatori
Jauno satiksmes dalībnieku foruma satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru. Sacensības organizē un vada CSDD, tās finansē OCTA, savukārt Latvijas izlases dalību Foruma trešās kārtas sacensībās nodrošina Latvijas Automoto biedrība (LAMB). Forumu atbalsta apdrošināšanas sabiedrība If Apdrošināšana.

"Jauno satiksmes dalībnieku forums 2017" 2.kārtas sacensības Preiļos

29.05.2017. norisinājās "Jauno satiksmes dalībnieku forums 2017" 2.kārtas sacensības Preiļos. Sacensībās piedalījās 12 labākās komandas no Daugavpils pilsētas, Aglonas, Riebiņu, Līvānu, Preiļu, Vārkavas, Daugavpils, Ilūkstes, Krāslavas un Dagdas novadiem. Pirmās trīs vietas ieguva un līdz ar to iekļuva arī sacensību finālā "Raideri" (Ilūkstes 1.vidusskola), "Ritentiņš" (Riebiņu vidusskola) un "Remix" (Robežnieku pamatskola). Sacensību rezultāti pieejami sadaļā "2.kārtas rezultāti".

Sacensību atklāšana.

Nopietnais pārbaudījumu process.

Velo triāla braucēja priekšnesums.

 katram dalībniekam tika Atzinības raksts un balva par piedalīšanos.

Labākā šī posma meitene Samanta Solovjova un zēns - Iļja Smoļins.

Paldies arī skolotājiem un pavadītājiem.

Pirmo trīs vietu ieguvēji.

"Jauno satiksmes dalībnieku forums 2017" 2.kārtas sacensības Balvos

29.05.2017. norisinājās "Jauno satiksmes dalībnieku forums 2017" 2.kārtas sacensības Balvos. Sacensībās piedalījās 14 labākās komandas no Rēzeknes un Jēkabpils pilsētām, Baltinavas, Balvu, Viļakas, Rugāju, Viļānu, Rēzeknes, Kārsavas, Ludzas, Zilupes, Ciblas, Aknīstes, Salas, Jēkabpils, Viesītes un Krustpils novadiem. Pirmās trīs vietas ieguva un līdz ar to iekļuva arī sacensību finālā "Mobilie ceļotāji" (Rugāju novada vidusskola), "Spridzeklīši" (Balvu pamatskola) un "Ātrie velo" (Balvu pamatskola). Sacensību rezultāti pieejami sadaļā "2.kārtas rezultāti".

Nopietnais pārbaudījumu process.

Velo triāla braucēju paraugdemonstrējumi.

Visi dalībnieki ir uzvarētāji jau vien, ka piedalījās, un visiem atzinības raksti un balviņas par piedalīšanos.

"Jauno satiksmes dalībnieku forums 2017" 1.kārtas sacensības noslēdzas Krāslavā

26.05.2017. "Jauno satiksmes dalībnieku forums 2017" 1.kārtas sacensības noslēdzas Krāslavā. Šajā sacensību posmā iesēja bija startēt Krāslavas un Dagdas novada skolu skolēniem, un šodien šo iespēju izmantoja 9 komandas no četrām skolām. Rezultāti atrodami sadaļā "1.kārtas rezultāti".

Velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmenu Krāslavā veiksmīgi nokārtoja šādi dalībnieki.

Skola

Dalībnieki

Indras pamatskola

 

Daniels Baldiņš

Jurģis Jākobsons

Anna Makņa

Daniils Romans Ivanovs

Kristīna Lune

Vika Karpova

Diāna Baldiņa

Krāslavas pamatskola

Viesturs Nartišs

Aivars Valters

Krāslavas Varavīksnes vidusskola

Maksims  Berestņevs

Ņikita Paks

Robežnieku pamatskola

 

Renāts Jacina

Vjačeslavs Ļuļs

Ivars Ovčinko

Aicinām skolotājus reģistrācijas sistēmā pievienot skolēnu fotoattēlus, lai varētu tikt izgatavotas un nosūtītas uz skolām velosipēdu vadītāju apliecības.

Ielogojies vai izveido kontu