Interesantas sarunas un noderīgas idejas - ceļu satiksmes drošības seminārs “Lai melns kaķis nepārskrien pāri ceļam”

  1. gada martā 70 Latvijas skolu 10.-12. klašu skolēni piedalījās diagnostikas darbā par drošību ceļu satiksmē, ko organizēja Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) un Latvijas Drošāka interneta centru (Drossinternets.lv).

Ar diagnostikas darba rezultātiem aicinām iepazīties https://csdd.drossinternets.lv.

 

Lai analizētu diagnostikas darba rezultātus, kopējo Latvijas situāciju ceļu satiksmes drošībā, pārrunātu izglītības sistēmas, mācību satura, skolas un skolotāju, vecāku un sabiedrības lomu skolēnu ceļu drošības pratības pilnveidē – šā gada 19. oktobrī, Rīgas Motormuzejā notika seminārs un diskusija “Lai melns kaķis nepārskrien pāri ceļam”. Pilns semināra ieraksts pieejams šeit.

 

Seminārā ceļu satiksmes drošība tiek aplūkota daudzpusīgi – savu pieredzi un viedokli pauž mūziķe, rakstniece Ilona Balode – Ūdre, VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītāja Ineta Upeniece, CSDD Komunikācijas departamenta Izglītības projektu vadītāja Valda Kjaspere, Drossinternets.lv Izglītības darba vadītāja Liene Valdmane, Rīgas Motormuzeja Izglītības projektu vadītāja Marlēna Ozoliņa un autožurnālists Pauls Timrots.

 

Uzzini vairāk, skatoties video:

 

  • Ievadā Liene Valdmane sniedz ieskatu par ceļu drošības pratību (zināšanas, prasmes un attieksme), par kritiskās domāšanas lomu un sabiedrības vērtībām kā būtisku aspektu satiksmes drošībā.

 

  • Savukārt mūziķe, rakstniece Ilona Balode – Ūdre iepazīstina ar stāstu, kas izgaismo ceļu satiksmes drošības nozīmību, uzsver sajūtas “es esmu varens, man nekas nenotiks” mānīgumu, aicinot cienīt visus satiksmes dalībniekus, un katram primāri domāt pašam par savu atbildību. Noskaties video!

 

  • VISC pārstāve Ineta Upeniece raksturo ceļu satiksmes drošības jautājumus izglītības saturā, kā arī pieeju to apguvē. Noskaties video!

 

  • CSDD pārstāve Valda Kjaspere fokusējas uz tiem diagnostikas darba jautājumiem, kuru atbilžu nezināšana jauniešus bieži noved pie ceļu satiksmes negadījuma un smagām sekām – drošības jostu nelietošana, braukšana apreibinošu vielu ietekmē, modernie transporta līdzekļi un nepietiekama prasme tos vadīt. Tiek sniegtas praktiskas idejas, kā mainīt jauniešu attieksmi un rīcību. Noskaties video!

 

  • Marlēna Ozoliņa no Rīgas Motormuzeja iepazīstina ar muzeja izglītojošajām programmām skolēniem. Noskaties video!

 

  • Turpinājumā Liene Valdmane iezīmē ceļu drošības pratības saikni ar medijpratību, sniedz praktiskas idejas ceļu drošības pratības pilnveidei skolēniem, iepazīstina ar metodiskajiem materiāliem, kas pieejami drossinternets.lv. Noskaties video!

 

  • Semināru noslēdz autožurnālists Pauls Timrots, uzsverot, ka būtiskākais ir mācīt bērniem izdzīvot mūsdienu pasaulē, kurā neprognozējamas situācijas notiek ik mirkli. Tas panākams, mācot izvērtēt riskus, analizēt apstākļus, izvēlēties piemērotāko vidi un infrastruktūru savai rīcībai. Noskaties video!

 

Pateicamies par Jūsu ieguldīto enerģiju, audzinot un izglītojot skolēnus par atbildīgiem, drošiem un gudriem ceļu satiksmes dalībniekiem! Mēs turpināsim Jums sniegt atbalstu mācību procesa nodrošināšanai!

 

Jautājumu gadījumā, lūdzu, rakstiet uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Ar cieņu

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Latvijas Drošāka interneta centru

Skatīts: 526