Tiekamies pasākumā Zinošs un drošs

Bērnu traumatisma ziņā Latvija un tās kaimiņvalstis turpina ierindoties Pasaules Veselības organizācijas saraksta augšgalā. Lai kopīgiem spēkiem novērstu dažāda veida negadījumus, sestdien, 5. septembrī, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sporta kompleksā Krišjāņa Barona ielā 116A no 12.00 līdz 18.00 notiks interaktīvi izglītojošs pasākums Zinošs un drošs, kur ārstu un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentu vadībā bērni un to vecāki vienkāršā un interaktīvā veidā izzinās, kā izvairīties no traumām un kā rīkoties neatliekamās situācijās. Pasākumā dažādu jomu speciālisti jau trešo gadu izglītos bērnus un vecākus par veselībai un dzīvībai svarīgiem jautājumiem

Ceļu satiksmes negadīju statistika rāda, ka bērni līdz 14 gadiem Latvijā nonāk nelaimēs ceļu satiskmē galvenokārt, esot pasažieri, gājēji vai velosipēdu braucēji. Šajā gadā parādās arī jauns apdraudošš braucamais - skrejritenis. Tādēļ vēl un vēl jāatgādina par drošības jautājumiem gan mazajiem, gan lielajiem satiksmes dalībniekiem.

Pasākumā Zinošs un drošs CSDD un jaunie ārsti aicinās bērnus un vecākus izzināt:

kā velosipēdistiem gādāt par savu drošību - ekipējums velosipēdistam un viņa braucamajam un kā satiksmes noteikumu zināšanas palīdz orientēties ikdienas satiksmē, ļaujot izvairīties no bīstamām situācijām ceļa;

kā par drošību jārūpējas mazajiem pasažieriem vieglajos transportlīdzekļos.

Šogad uzzināt ko jaunu varēs 10 interaktīvās stacijās, kur uzmanība tiks vērsta uz dažādiem drošības pasākumiem, atrodoties pie ūdens vai uguns, pavadot laiku uz ielas, izklaidējoties brīvā dabā, sportojot, kā arī vienkārši esot mājās vai skolā. Pasākumā tiks iekļautas arī jaunas stacijas, kurās pievērsīs uzmanību psihoemocionālajai drošībai un veselīgam uzturam mūsu ikdienā.

Apmeklējot pasākumā izveidotās stacijas un piedaloties to aktivitātēs, tiks krāti zīmodziņi, ko noslēgumā varēs apmainīt pret balvām no pasākuma atbalstītājiem.

Visi pasākuma dalībnieki tiek aicināti ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un SPKC rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību. Lai pasākumā nodrošinātu epidemioloģisko drošību, norises vietā būs pieejami dezinfekcijas līdzekļi un apmeklētājiem tiks regulāri atgādināts par noteikumu ievērošanu.

Pasākumu rīko RSU Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš, Latvijas Pediatru asociācija, Rīgas domes Labklājības departaments un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

Skatīts: 668