Veidosim drošu pasauli bērniem

Bērniem veltīta diena dažādās valstīs tiek atzīmēta dažādos datumos. Tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Kopš 1950. gada Starptautisko bērnu aizsardzības dienu lielā daļā pasaules valstu atzīmē 1. jūnijā.

Ik gadu 1. jūnijā, kad arī Latvijā atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, notika daudzi interesanti pasākumi, pulcējot lielus un mazus, un aicināja veidot bērnu dzīvi drošu un interesantu.

Šogad, gremdējoties atmiņās, domāsim, kā pasauli mūsu bērniem padarīt drošu! Aicinām mājas lapas uzdevumos meklēt pareizās atbildes, lai bērns izprastu rīcības iespējas uz ielas gājējiem un velobraucējiem. 

Lai bērns nenokļūtu bīstamās situācijās, iemācīsim un izskaidrosim:

  • uzmanīgi aplūkot brauktuvi;
  • ja iespējams, savlaicīgi pamanīt tuvojošos transportlīdzekli;
  • pareizi novērtēt attālumu un tuvojošos auto braukšanas ātrumu (te noteicošā nozīme nav metriem, bet sekundēm, kas nepieciešamas, lai automobilis pārvarētu attālumu līdz bērnam);
  • neiziet uz brauktuves, ja tās pārskatāmību traucē šķēršļi (bērns parasti nav spējīgs momentā reaģēt un izvairīties no bīstamās situācijas);
  • trūkstot pieredzei, bērns var nepamanīt attālākos braucošos transportlīdzekļus, it īpaši vieglos auto un motociklus;
  • inerces ietekmē bērns no drošas zonas (parka, pagalma, spēļu laukuma u.c.) var pēkšņi izskriet nedrošā, nepārliecinoties par situāciju šajā vietā.

Ar savu piemēru iemācīsim bērniem pareizas uzvedības paradumus ceļu satiksmē!

 

 

 

Skatīts: 794