BALOŽU VIDUSSKOLAS AUDZĒKŅI ATKĀRTOTI IZCĪNA LATVIJAS ČEMPIONA TITULU

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajā konkursā jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2018”, Latvijas čempionu titulu nosargā Baložu vidusskolas komanda. Pirmā vieta tika izcīnīta Biķernieku sporta kompleksā 24 komandu konkurencē.

 Pēc uzvaras reģionos, 24 komandas ar Latvijas jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem piedalījās Latvijas finālā, starp kurām pirmo vietu nosargājusi komanda "Baložu vidusskola", ar iegūtiem 984,5 punktiem. Otrajā vietā ar 876 punktiem ierindojās Baložu vidusskolas komanda ar nosaukumu „Baložu vidusskola 1”,  savukārt trešajā vietā ar 788 punktiem ierindojās Gulbenes sākumskolas komanda „Spieķis 1”.

 Aī šogad 1. kārtā noritēja 32 sacensības, savukārt 2. kārtā norisinājās reģionālie pusfināli, kur 1. – 3. vietu ieguvušās komandas, kopā 24, devās uz fināla sacensībām Rīgā, Biķernieku sporta kompleksā. No labākajām finālistēm – “Baložu vidusskola” un „Baložu vidusskola 1” tiks veidota Latvijas jauno velosipēdistu izlase. Uz vietu valsts izlases komandā pretendē četri zēni un četras meitenes. Pēc divām treniņnometnēm tiks noskaidroti labāki no labākajiem, kuri septembrī dosies uz Eiropas finālu Ungārijā, aizstāvēt iepriekšējos divos gados izcīnīto Eiropas čempiona titulu!

 Šajā gadā CSDD jauno velosipēdistu sacensību pirmajā kārtā noskaidroti uzvarētāji 32 atlases posmos dažādās Latvijas pilsētās un novados. Pirmās kārtas sacensībās piedalījās vairāk kā 2000 bērnu; visvairāk komandu pieteicās Saldū – 52.

 Kas dalībniekiem jāzina un jāprot

Sacensību dalībniekiem jāsniedz atbildes uz jautājumiem par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic braukšana trasēs. Sacensībās var tikt piedāvāti papildus uzdevumi, par kuriem dalībnieki uzzina tikai norises laikā.

 Jauno velosipēdistu sacensību pirmās kārtas dalībnieki neslēpa prieku par to, ka arī šogad varēja iegūt velosipēda vadītāja apliecību, ko daudzi skolēni izmantoja.

 Sacensību norise

Šogad sacensības norisinās četrās kārtās. Pirmā kārta notika Latvijas reģionos no 10. aprīļa līdz 25. maijam. Sacensību pirmā diena tika aizvadīta Priekuļos, bet noslēgumā jaunie velosipēdisti sacentās, kā jau ierasts, Latgalē - Krāslavā. Otrā kārta jeb reģionālie pusfināli notika no 8. maija līdz 30. maijam. Šajā kārtā piedalījās 20 labākās komandas, kuras ieguva augstāko novērtējumu sava reģiona jeb pirmās kārtas sacensībās un kuru sastāvā bija 2 puiši un 2 meitenes. Trešā kārta – Latvijas fināls, kas norisinājās 1. Jūnijā Rīgā, Biķernieku sporta kompleksā. Finālā startēja komandas, kuras ieguva augstāko novērtējumu (1. – 3.  vieta) sava reģiona jeb otrās kārtas sacensībās. Un visbeidzot, ceturtā kārta - Foruma trešās kārtas sacensību 1. un 2. vietas komandu dalībnieki ir kandidāti iekļaušanai Latvijas izlasē, kura piedalīsies Foruma Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Ungārijā, Budapeštā, šī gada septembrī.

Par “Jauno ceļu satiksmes dalībnieku forumu”

CSDD katru gadu ar īpašām sacensībām jaunajiem velosipēdistiem veicina drošību uz ceļiem. Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk uz ceļiem gan pilsētās, gan ārpus tām. „Jauno satiksmes dalībnieku forumu”, lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, CSDD rīko jau 25. gadu pēc kārtas.

Organizatori
Jauno satiksmes dalībnieku foruma satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru. Sacensības organizē un vada CSDD, tās finansē OCTA, savukārt Latvijas izlases dalību Foruma trešās kārtas sacensībās nodrošina Latvijas Automoto biedrība (LAMB). Forumu atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Sadales Tīkls.

Skatīts: 1525