Kusas pamatskola kārtējo reizi laipni uzņem konkursa "Gribu būt mobils" pusfinālistus

2020.gada 28.janvārī Kusas pamatskolā uz konkursa "Gribu būt mobils" pusfināla sacensībām pulcējās 10 neklātienes posmā visvairāk punktu ieguvušās reģiona komandas. Šī skola daudzu gadu garumā ne tikai viesmīlīgi uzņem 6.- 8. klašu konkursa dalībniekus, bet arī sagatavo zinošus skolēnus, kas CSDD satiksmes drošības projektos gūst ievērojamus panākumus.

Par uzvaru konkursa "Gribu būt mobils" pusfinālā un iespēju piedalīties fināla sacensībās cīnījās  komandas Kusa-67 no  Kusas pamatskolas, Strauti-1 un Strauti-7 no Strautiņu pamatskolas, Varakļānu vidusskolas 7. a klase un MAGNĒTIŅI no Varakļānu vidusskolas, Vilki uz riteņiem no  Alūksnes pilsētas sākumskolas, Stāķi no Stāķu pamatskolas, TORI no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Netrafarētie no Dzelzavas pamatskolas un Quattro +1 no Barkavas pamatskolas.

Pusfināla sacensības bija gan zināms izaicinājums, gan arī gandarījums, apliecinot savu individuālo un visas komandas varēšanu.

Sacensību erudīcijas uzdevumi un testi lika aizdomāties par pareizu un izsvērtu lēmumu pieņemšanu ceļu satiksmē, veicot manevrus, šķērsojot krustojumus un izbraucot ar velosipēdu vai mopēdu sarežģītus ceļu posmus. Testos iegūtās iemaņas palīdzēs atbildīgi un droši rīkoties kā dalībniekiem reālās ceļu satiksmes situācijās. 

Praktiskā komandas darbošanās ar ceļazīmēm, veidojot jēgpilnu un loģisku no satiksmes noteikumu regulām izrietošu satiksmes organizāciju, demonstrēja gan skolēnu grupas saliedētību, gan spēju strādāt koncentrēti un veikli ierobežotā laika nogrieznī.

Pedagogiem un jauniešiem bija interesanti vērot savu vienaudžu prasmes mājas darbu prezentācijās, gūstot pieredzi un izdarot secinājumus savam turpmākajam darbam paša un līdzcilvēku izglītošanā par mūsdienu satiksmes organizācijas prasībām un pienākumiem.

Par šī pusfināla uzvarētāju kļuva komanda Strauti-1 ar 77,08 ar punktiem un 2. vieta komandai Strauti-7 ar 68,83 punktiem, abas komandas no Strautiņu pamatskolas un konsultējošā skolotāja ir aizrautīgs satiksmes drošības tēmas pedagogs Tija Āboliņa, 3. vieta komandai Kusa-67 no Kusas pamatskolas ar 56 punktiem. Sveicam ne tikai uzvarētājus, bet visus dalībniekus, jo ieguvējs ir ikkatrs, kas konkursa ietvaros ir padziļinājis savai personīgajai un apkārtējo drošībai turpmākajā dzīvē tik nozīmīgās zināšanas par ceļu satiksmi! Visi rezultāti atrodami šeit:

Nākamos pusfinālistus gaidām 2020.gada 30.janvārī Ogres 1.vidusskolā.

 

   

   

 

 

 

Skatīts: 1848