Konkursa "Gribu būt mobils " fināls jau klāt!

Jauniešiem, kuri vēlas nomainīt savu velosipēdu un uzsākt braukt ar mopēdu, CSDD piedāvā līdzdarboties konkursā "Gribu būt mobils". Skolēni ne vien atbild uz satiksmes drošības jautājumiem, bet ir arī satiksmes drošības vēstneši un skaidro šos jautājumus vienaudžiem skolā vai pilsētā. Šobrīd konkursa finālisti jau gatavojas pavasara sezonai un piedāvās savas kampaņas par to, kā savā starpā ceļu satiksmē droši sadzīvot velosipēdistiem un gājējiem.
Jau divpadsmit gadus konkurss aizrauj 6.-8. klašu skolēnus un šajā gadā tas pulcēja ap 500 komandām (4 – 5 skolēni komandā). Rīgas Motormuzejā 6. martā konkursa finālā tiksies 2018./2019. mācību gada satiksmes noteikumus zinošākie jaunieši no Mālpils, Lielvārdes, Strautiņiem, Pāles, Kuldīgas, Brocēniem un Ērģemes.
Topošajiem mopēdu vadītājiem konkursa uzdevumi un testi sniedz sistemātiskas satiksmes drošības zināšanas un palīdz gatavoties mopēdu vadītāju kategorijas kvalifikācijas eksāmeniem. Jau konkursa neklātienes kārtā internetā skolēni pārbaudīja savas zināšanas, lai izprastu kā veidojas satiksmes situācijas, kā tās risinās un kur piezogas bīstamības faktors. Tiesības tālāk piedalīties klātienes pusfinālos izcīnīja septiņdesmit komandas - katra reģiona desmit labākās. Lai arī ceļu satiksmē mēs darbojamies visi kopā, tomēr ļoti svarīga ir katra dalībnieka individuālā rīcība un attieksme. Tā pusfināla jautājumus dalībnieki atbildēja individuāli planšetdatora ekrānā, jo mūsdienu tehnoloģijas paver jaunas iespējas. Kā vienmēr, dzīva pieredzes apmaiņa izraisījās, prezentējot skolēnu sagatavotos mājas darbus. Komandas gada sākumā savās skolās veidojušas kampaņas un diskusijas par drošības jostu lietošanu transporta līdzekļos. Jauniešu atziņa – lidmašīnā pasažieri vienmēr piesprādzējas, tā tam jābūt arī mašīnās un autobusos!
Konkursa "Gribu būt mobils" pusfinālos tikās septiņdesmit komandas, bet finālā iekļuva septiņas pašas labākās komandas. Tās ir: Rezervisti no Mālpils novada vidusskolas, Smurfi no Lielvārdes pamatskolas, 
Strauti-1 no Strautiņu pamatskolas, PRO meitenes no Pāles pamatskolas, Kuldīgas piecīši no V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Ašie motobraucēji no Brocēnu vidusskolas un Jautrie pūčulēni no Ērģemes pamatskolas.
Konkursa „Gribu būt mobils” fināla uzvarētājkomanda saņems balvā 1500 EUR dāvanu karti izglītojošam ceļojumam. Arī fināla sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji saņems ceļojuma dāvanu karti, lai uzzinātu un iepazīt ko jaunu un neapgūtu.
Fināla sacensības notiks 06.03.2019 Rīgas Motormuzejā plkst. 12.00. Konkursus organizē un vada CSDD, to finansē OCTA un realizē SIA "Aģentūra VB Plus".
Skatīts: 793