Konkursa “Gribu būt mobils” otrais pusfināls Bauskā noslēdzies

Turpinās 6.-8.klašu skolēnu konkursa par drošību ceļu satiksmē "Gribu būt mobils" pusfināla sacensības. Otrais pusfināls notika Bauskā 2019.gada 17.janvārī. Savā starpā sacentās 10 komandas no Zemgales reģiona, kuras konkursa neklātienes kārtā demonstrēja augstu sniegumu:

"TĀLBRAUCĒJU AKADĒMIJA GEMEIA" no Ozolnieku vidusskolas, "Ziemeļblāzma" un  "Constellation" no Jaunogres vidusskolas, "Rausīši" un "Rolltoninī" no Ogres sākumskolas, "Bauskas BJC Velopulciņš" no Bauskas Bērnu un jauniešu centra, " Smurfi" no Lielvārdes pamatskolas, "Savējie" no Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas, "Kājāmgājēji" no Ogresgala pamatskolas un "Greda" no Bauskas pilsētas pamatskolas.

Sacensības notika Bauskas pilsētas pamatskolā. Jaunais sacensību formāts bija pārsteigums un interesants izaicinājums gan skolēniem, gan pedagogiem. Spraigā cīņā katram komandu dalībniekam bija iespēja parādīt savas zināšanas un palīdzēt savai komandai ceļā uz uzvaru. Noteikums, ka atbildes uz planšetdatora bija jāsniedz noteiktā laikā, un apziņa, ka katra skolēna atbilžu kvalitāte būtiski ietekmē visas komandas rezultātu, prasīja no jauniešiem maksimālu koncentrēšanos atbildīgam darbam. Atraktīvā saspēle ar pasākuma vadītāju Kārli Anitēnu palīdzēja izprast katra testa būtību un sagatavoties atbilžu sniegšanai. Tā kā šī mācību gada konkursa norise kardināli atšķiras no iepriekšējiem gadiem un balstās uz jauno tehnoloģiju izmantošanu, konkursa organizētājus interesēja arī skolotāju viedoklis. Neformālās sarunās ar skolotāju Santu Mežveveri un komandu “Smurfi” izskanēja viedoklis, ka konkurss ir interesants, bērni atsvaidzināja jau uzkrātās satiksmes noteikumu zināšanas un ieguva jaunas par to, kas dzīvē mainīsies nomainot transportlīdzekļus no velosipēda uz mopēdu. Tāpat skolēni atzina, ka pateicoties mājas darba uzdevumam, daži no viņiem tagad līdz galam izprot drošības jostu nozīmi un to ikdienā lieto transporta līdzekļos. Prezentējot sagatavotos mājas darbus, skolēni demonstrēja ievērojamas spējas būt radošiem un analītiski izklāstīt tēmu – drošības josta glāb tavu dzīvību, kā arī pasniegt to vizuāli interesanti. Redzams, ka jauniešiem ir laba pieredze uzstāties auditorijas priekšā, to uzrunājot un pārliecinot par savas idejas nozīmību.

Bauskas reģiona pusfināla sacensībās uzvaru guva komanda  " Smurfi" no Lielvārdes pamatskolas (56 punkti no max iespējamiem 66).

Pārējo komandu rezultāti atrodami šeit: http://ejuz.lv/n76

 Paldies Bauskas pilsētas pamatskolai par sirsnīgo uzņemšanu!

Nākamais pusfināls notiks 2019.gada 22.janvārī, plkst. 11.00, Kusas pamatskolā, Skolas ielā 3, Kusa, Aronas pag. Madonas nov.

 

Skatīts: 1004