Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Dzīvojamā zona

Dzīvojamā zona - apbūvēta teritorija (dzīvojamais masīvs, atpūtas vieta) vai tās daļa, kurā iebraukšana apzīmēta ar , bet izbraukšana - ceļa zīmi;

 

Arī daudzdzīvokļu namu pagalmi uzskatāmi par dzīvojamo zonu un šai teritorijā darbojas nosacījumi kādi ir spēkā šajā zonā. Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem atļauts pārvietoties pa ietvēm un pa brauktuvi visā tās platumā. Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka.

Jāiegaumē! Gājējiem un velosipēda vadītājiem dzīvojamā zonā aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu. Izbraucot no dzīvojamās zonas, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Maksimālais atļautais braukšanas ātrums dzīvojamā zonā ir 20 km/h. Šī prasība jāievēro arī velosipēdu vadītājiem.

Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi. Arī tiem, kuri vēl nav nokārtojuši velosipēda vadītāja eksāmenu un nav ieguvuši tiesības braukt ar velosipēdu, šajā zonā pārvietoties var likumīgi un gatavoties patstāvīgām gaitām ceļu satiksmei pa ielām un ceļiem.

Atceries! Velosipēdu vadītāji nedrīkst aizmirst, ka gājējiem šajā zonā arī ir tiesības justies drošiem un neapdraudētiem. Tādēļ velo braucējiem jārespektē gājēju vēlme - brīvi un netraucēti pārvietoties visā dzīvojamās zonas teritorijā.

Skatīts: 30670