Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

 

Ik pavasari, pirms uzsākt velo braukšanas sezonu, ir svarīgi pašam sev atbildēt uz jautājumu – cik zinošs ceļu satiksmei esi. Kopīgā satiksme ir visai sarežģīta sistēma ar daudzām niansēm. Velobraucējam jāatrod tajā sava droša vieta un pārvietošanās veids. Nepietiek no galvas iekalt satiksmes noteikumus. Svarīgi ir tos izprast un mācēt pielietot situācijās uz ceļa vai ielas. Te daži atgādinājumi -

Vienmēr jāatceras par to, ka, veicot manevrus, velosipēda vadītājam jārāda citiem satiksmes dalībniekiem saprotami signāli ar roku, jo velosipēds nav aprīkots ar virzienrādītāju signāllampiņām. Bieži nākas uz ielas novērot, ka šajā ziņā grēko gan pieaugušie velosipēdisti, gan bērni.

Īpaša uzmanība velosipēdistam nepieciešama arī, braucot līdzās smagajiem kravas transportlīdzekļiem. Vai zinām, ka līdzās šiem lielajiem transportlīdzekļiem ir “aklās zonas” jeb vietas, kurās vadītājs ne spoguļos, ne auto logos nevar saskatīt līdzās esošo satiksmes dalībnieku. Vienmēr atceries - svarīgi būt pamanāmam!

Vienmēr jādomā par pareizu ekipējumu, gatavojoties izbraukumam ar velosipēdu. Kas ir nepieciešams diennakts gaišajā un, kas diennakts tumšajā laikā?

Protams, vēl un vēl jādomā par satiksmes dalībnieku drošībai nozīmīgo tēmu - "Krustojumi". Analizējot krustojumus un pārbaudot zināšanas testos, iegūstam prasmes turpmākajai ātrai un pareizai rīcībai praksē.

Cik bieži ir gadījies uz jautājumu "Kur ir tavs atstarotājs?" ar nolaistu galvu atbildēt: "Mājās.” Sākumskolas bērniem, kas bieži vien ir gājēji, grūti ir saprast – kāpēc vadītājs mani neredz, jo es mašīnu pamanu jau pa gabalu? Tikai atstarotājs vadītājam jau pa gabalu signalizē par līdzās esošu satiksmes dalībnieku. Tādēļ, ir laiks atgādināt par atstarotāju lietošanas nozīmi, kā un kur notiek gaismas atstarošanās. Pats vārds “atstarotājs” jau izskaidro, ka šis elements var tikai atstarot cita objekta radīto gaismu, bet pats gaismu nerada. Te der piedomāt – kā pareizi atstarotājs jānēsā, lai spožie automobiļu lukturu stari iespīdētu atstarotājā?

Tad sākam darboties testos, lai uz ielas esam droši un pārliecināti visās ceļu satiksmes situācijās!

Skatīts: 1008