Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Jaunajā mācību gadā ar interesantiem video materiāliem satiksmes drošības izglītībā ienāk CSDD projekts "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā". Tas nodrošina iespēju visiem Latvijas skolēniem apgūt ceļu satiksmes noteikumus un iegūt savā skolā velosipēda vadītāja apliecību. Jaunajos video sižetos aicinām velosipēdistus vairāk domāt par savu drošību, sadarbību, uzmanību un, protams, par satiksmes noteikumiem.

Novembra video izskaidro, ka  katrai satiksmes dalībnieku grupai ir savs luksofors, kura signāli jāievēro. Ja ir velosipēda luksofors un tas rāda sarkano gaismu, tad tas nozīmē, ka velosipēdists gaida brīdi, kad velosipēda luksoforā iedegsies zaļā gaisma. Ja gājēju luksoforā deg zaļā gaisma, to izmanto tikai un vienīgi gājējs (izņēmums velosipēdistiem – velosipēdists izmanto ietvi kā pārvietošanās vietu un pakļaujas gājēju luksoforam). Aicinām noskatīties video un turpmāk luksoforu darbības sistēmai pievērst lielāku uzmanību!

Atceries! Velosipēda ātrums ir krietni lielāks kā gājēju ātrums.

Projekta finansējumu  nodrošina maksājumi no OCTA līdzekļiem, kurus ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā ieskaita apdrošināšanas sabiedrības.

Skatīts: 302