Velo Vapiņš

Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

Ceļu satiksmes likums kopš 2014. gada paredz, ka braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts personai, kura sasniegusi 10 gadu vecumu un kurai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Lai palīdzētu pedagogiem sagatavot jaunos velobraucējus atbildīgai, uz zināšanām balstītai un drošai rīcībai uz ceļiem un ielām, Ceļu satiksmes drošības direkcija ir izstrādājusi mācību un metodiskos līdzekļus sākumskolai „Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”. Vizuāli viegli uztveramos video sižetos aicinām velosipēdistus vairāk domāt par savu drošību, sadarbību, uzmanību un, protams, par satiksmes noteikumiem.

 

Pieteikties projekta realizācijai savā skolā var pa tālruni 67025730 darba dienās no 9.00 līdz 16.30 vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

CSDD aicina skolas saviem audzēkņiem realizēt velosipēdu vadītāju eksamināciju izglītības iestādes pedagoga vadībā. Skolēnu zināšanas būs ieguvums pašam bērnam un sabiedrībai kopumā, jo mazais gājējs vai velosipēdists daudz labāk izpratīs kopīgās satiksmes nosacījumus un varēs viegli atrast savu vietu tajā.

 

Projektam ir izveidoti mācību līdzekļi, interesanti video materiāli skolēnu izglītošanai un video uzrunas skolotājiem, kurās apkopota informācija mācību stundu norisei. Projekta "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā" mērķis ir nodrošināt iespēju visiem Latvijas skolēniem kvalitatīvi un jēgpilni apgūt ceļu satiksmes noteikumus velosipēdu vadītājiem.

 

Lūk, 10 vienkārši soļi projekta veiksmīgai realizācijai jūsu skolā:

 

1.Iepazīšanās ar projektu mājas lapā www.berniem.csdd.lv.

 

2. Skola piesakās projektam, nosaucot skolas kontaktpersonu, kas būs tiesīga veikt velosipēdu vadītāju eksamināciju skolā. 

 

3. CSDD ar skolu slēdz līgumu par skolēnu eksamināciju skolā (līguma teksts atrodams www.berniem.csdd.lv). Skola saņem CSDD līguma tekstu, to izdrukā divos eksemplāros un parakstītu nosūta uz CSDD.

Ja skolai jau ir noslēgts līgums, tad jāvienojas par līguma turpināšanu un jānoslēdz Līguma grozījumi par sadarbību velosipēdu vadītāju eksaminācijā un informācijas apstrādē.

 

4. CSDD paraksta līgumu(līguma grozījumus) un tā vienu eksemplāru nosūta skolai atpakaļ.

 

5. Skolas, kas parakstījušas līgumu, tuvākajā CSDD nodaļā saņem mācību materiālus pedagogiem. 

 

6. Kad skolēni apguvuši mācību vielu un ir gatavi eksāmenam, kontaktpersona mājas lapā https://kval.csdd.lv/velo piesaka eksāmenu un eksaminējamos.

 

7.  Atbildes uz jautājumiem par projektu un pieteikties projekta realizācijai var pa konsultatīvo tālruni 67025828 darba dienās no 9.00 līdz 16.30 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.