Menu
  • www.berniem.csdd.lv
  • 67025777
  • Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija Rīga, S.Eizenšteina iela 6 berniem@csdd.gov.lv

2021./2022. mācību gada projekts ”Gribu būt mobils” finišējis!


Nu jau aizejošajā mācību gadā līdzās citiem mācību priekšmetiem daudzi skolēni no visas Latvijas apguva, atkārtoja un nostiprināja zināšanas ceļu satiksmes drošības jomā, īpaši pievēršoties tām tēmām, kas aktuālas 6.-8. klašu skolēniem, t.i., velosipēdu, mopēdu un elektroskrejriteņu vadītāju rīcība un uzvedība, piedaloties ceļu satiksmē.


Izglītības projektā “Gribu būt mobils” piedalījās skolēni no 80 Latvijas skolām, visaktīvākie bijuši skolēni no Skrundas vidusskolas skolotāja Agra Druvaskalna vadībā, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolotājas Līgas Zeidakas vadībā un skolēni no Strautiņu pamatskolas skolotājas Tijas Āboliņas vadībā. Neklātienes kārtas sešu mācību tēmu uzdevumi un pārbaudes darbi ļāva atbildēt uz vairākiem jautājumiem gan par skolēnu zināšanu līmeni šajā jomā, gan arī, kādi jautājumi vēl būtu apgūstami rūpīgāk, lai dalība ceļu satiksmē būtu droša visiem.


Šā gada 23., 24. un 25. maijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notika mācību projekta “Gribu būt mobils” trīs Latvijas reģionu fināla sacensības. Katrā sacensību dienā zināšanas un prasmes demonstrēja 60 skolēni (20 skolēni no katras klašu grupas), kuri visa mācību gada garumā bija aktīvi piedalījušies projektā un ieguvuši augstāko punktu skaitu savā reģionā. Ar dažādu uzdevumu palīdzību tika pārbaudītas finālistu zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un drošību, kā arī prasme tās pielietot, pildot komplicētus uzdevumus.


Sirsnīgi sveicam reģionālo finālu uzvarētājus – Aleksandru Morozovu no Jaunogres vidusskolas, pedagogs Jeļena Bobrova (Centrālais reģions), Madaru Jaunzemu no Strautiņu pamatskolas, pedagogs Tija Āboliņa (Austrumu reģions) un Robertu Serpānu no V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, pedagogs Līga Zeidaka (Rietumu reģions).


Noslēdzoties trešajai fināla sacensību dienai, tika noskaidrota arī 2021./2022. mācību gada projekta “Gribu būt mobils” uzvarētāja – Madara Jaunzema no Strautiņu pamatskolas skolotājas Tija Āboliņas vadībā. Jāpiebilst, ka Tija Āboliņa un viņas skolēni jau daudzus gadus aktīvi piedalās CSDD rīkotajos projektos, ļoti bieži izcīnot uzvaru. Uzvarētāja saņēma “Gribu būt mobils” galveno balvu – dāvanu karti no sporta veikala “Decathlon” 500 EUR vērtībā, balva, protams, arī skolotājai – “Decathlon” dāvanu karte 300 EUR vērtībā.

 

  


Sveicam visus, kas piedalījās projektā un izturēja līdz galam! Liels paldies skolotājiem, kuri atbalstīja un uzmundrināja savus audzēkņus! Tiekamies jau rudenī, nākamajā “Gribu būt mobils”! Līdz tam – novēlam visiem aktīvu un mobilu vasaras atpūtu!


Projektu finansē no sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām (OCTA), ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam (LTAB).

 

Skatīts: 410